ArabicAzerbaijaniEnglishGermanPersianRussianTurkish

Huzursuz Bağırsak Nasıl Tedavi Edilir.

Sağlıklı bağırsakların temeli; sağlıklı bir flora ve sağlıklı beslenmedir. Bağırsaklarımız sağlıklı ise biz de sağlıklıyız demektir. Bu amaçla basamak basamak şöyle bir yol izleyebiliriz;

1. Bağırsakları tahrip eden tüm nedenleri engellemek

Öncelikli amacımız sindirim sisteminin nefes alması ve bu organların bir süreliğine tatile girmesi, istirahate alınması yani ona dinlenme ve yenilenme fırsatı verilmesidir, bu amaçla barsaklara sıkıntı oluşturacak nedenleri ortadan kaldırmak gerekiyor. O kişiye dokunduğu düşünülen besinler bir süre beslenmeden uzaklaştırılır. Bu süre ortalama 2-3 ay civarındadır.

2. Bağırsaklarımız için sağlıksız olan gıdaları sağlıklı olanlarla değiştirmek.

Sindirim sisteminin ve bir bütün olarak organizmanın toksik yüklerden arındırılması ve asit fazlalığının giderilmesi gerekir. Ödeme neden olan toksik gıdalar, maya çoğalması besin duyarlılıkları gibi durumlar barsaklara yük olur, gerekirse belli testler yapılarak (vega test gibi) kişi için sağlıklı olan gıdaları tespit etmek gerekir.

3. Destek unsurları ile tahrip olan bağırsağımızı onarmak

Bağırsaklar besinlerdeki hayati öneme sahip bileşenlerin filtrelenmesini sağlar ama asıl gözden kaçan ve bugüne kadar ihmal edilmiş en önemli fonksiyonlarından biri vücudun bağışıklık sisteminin yüzde seksenini bağırsakların oluşturması ve duygularımızın oluştuğu ve yaşandığı kaynak olmasıdır. Beslenme ile ilgili yaşam tarzı, yeme şekli ve varsa kronik hastalıkları göz önünde bulundurularak kişiye özgü optimal yaşam sağlanmalıdır.

4. Uygun probiyotikle bağırsak florasını tekrar düzenlemek

Bağırsakların kendini onarmasına yardımcı olacak besin ögelerinin alınması ve alkali gıdalara ağırlık verilmesi ile floranın yenilenmesi sağlanarak bağırsakların aşırı geçirgenliğinin önlenmesi amaçlanır. Eksikler yerine konur. Prebiyotik ve probiyotik destek sağlıksız asidik ortamın bazik ortama dönüştürülmesi için gereklidir; bunların tamamlanmasıyla sağlıklı bir sindirim için gereken denge ve onarım sağlanmış olur. İşte bu amaçla, bu basamak için “Huzurlu Bağırsak İksiri” hazırladık. İçeriği de bunu sağlıyor.

Huzurlarınızda Huzurlu Bağırsak İksiri; Huzurlu bağırsak iksiri hakkında detaylı bilgi oku

 

 

 

 

Dr. Portakalhttps://drmehmetportakal.com
Ermenek’te doğdum. 1992 yılında Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldum. İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon alanında uzmanlık eğitimimi ve Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Biyokimya doktoramı tamamladım.

Yorumlar

  1. Az önce yazmayı unuttum unutkanlık ben çok etkiliyor hem meslek olarak hem de çocuklarımla ilgili bir anıya sahip olamamak beni çok üzüyor.bunların çözümü için ne yapmam gerekir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

İlgili Yazılar

Sosyal Medya

9,470BeğenenlerBeğen
21,000TakipçilerTakip Et
2,692TakipçilerTakip Et
2,500AbonelerAbone

Son Yazılar