Kyani Nedir ? Kyani Ürünleri

Alaska’da yaz mevsiminin son ayları nefes kesici bir güzellikte, 22 saate kadar uzayan günler yeryüzünü aydınlatıyor ve hayvanların zorlu kış şartlarına hazırlanmasını sağlıyor. Eşsiz bir güzellik olan göz alıcı Alaska yaban mersininin hasat zamanı da yılın bu zamanında geliyor.

Vahşi Alaska Yaban Mersini; yerel Alaska dilinde “Kyani” (Ky-äni) olarak bilinmekte ve aynı zamanda “güçlü şifa” anlamına da gelmektedir. Hikâye Alaska’da, Dick ve Gayle Powell adlı bir çiftin Alaska kabilesinde çalışmalar yapan ve kabilenin sağlık durumuna hayran kalan bir araştırmacı ile tanışmasıyla başlar. Araştırmacı kabilenin dilinde kalp hastalıkları, kanser, diyabet ve diğer yaygın hastalıklara karşılık gelen hiçbir kelime olmadığının farkına varmış ve kabile diyetinin beslenme zenginliğinin böyle zorlu bir ortamda kabilenin sağlığının korunmasına katkıda bulunduğuna ikna olmuştur. Araştırmacı, kabilenin yabani “Sokeye Somonu”nun yanı sıra rutin olarak “Vahşi Alaska Yaban Mersini” tükettiğini kaydetmiştir. Yapılan araştırmalar sonucunda diğer türlere oranla daha kalın bir deriye sahip olan Vahşi Alaska Yaban Mersini’nin sağlığı destekleyici birçok özelliğinin yanında, yüksek miktarlarda antioksidan ihtiva ettiği kanıtlanmıştır.

Kyani YABAN MERSİNİ

Kyani Ürünleri

Alaska’nın soğuk ve uzun gecelerinde meyve ve sebzelerin çoğu çabucak kurur ve yok olur. Ancak, Alaska’nın vahşi yaban mersini öyle sıradan bir meyve değildir. Bu meyve, kendisini sert iklim şartlarından korumak için, kabuğunda bulunan ve renk bakımından zengin bir pigment olan antosiyanin maddesini geliştirmiştir.

Bu fitokimyasal, vahşi Alaska yaban mersininin besleyiciliğinin kaynağını oluşturur ve yapılan testler sonucunda vahşi Alaska yaban mersininin, diğerlerine oranla 10 kat daha fazla antioksidan içerdiği saptanmıştır.

“Beyni koruma söz konusu olduğunda yaban mersini gibisi yoktur. Ona, beyin mersini (brainberry) de diyebilirsiniz.” Dr. James Joseph, hayvanlar üzerinde yaptığı literatüre geçen araştırmalarında günlük olarak eser miktarda tüketilen yaban mersininin yaşlılığa bağlı gelişen hafıza gerilemelerini ve motor fonksiyonlarındaki aksamaları önemli miktarlarda yavaşlattığını göstermiştir.

Yayımlanan başka bir çalışma Vahşi Alaska Yaban Mersini içerisindeki besinsel ihtivada keşif edilen antioksidanlar yaşa bağlı nöral, zihinsel ve motor fonksiyonları ile alakalı bozuklukları önlediği belirtilmiştir.

Araştırmacılar yaban mersininin aynı zamanda Amniyotrofik Lateral Skleroz (ALS), Alzheimer ve Parkinson gibi yavaş seyreden hastalıklarda da nörodejenaratif süreci yavaşlatarak yarar sağlayabileceğini öne sürmüşlerdir.

Hayvanlar üzerinde yapılan diğer bir araştırmada ise, yaban mersini tüketimi ile hayvanların beyin yapılarında öğrenme kapasitelerinin arttığı yönünde değişimler gösterdiği saptanmıştır.

Michigan Üniversitesi Kalp ve Damar Sağlığı Merkezindeki bir araştırmaya göre yaban mersininin karın bölgesi yağlarını erittiği ve kalp damar hastalığı riskini azalttığı bunun nedeninin ise yaban mersininin ihtiva ettiği yüksek phytochemical (doğal oluşan antoksidan) seviyeleri olduğu rapor edilmiştir.

Kyani Nitro – Kyani Nitrik Oksit

Kyani Sunset

Kyani Sunrise

Kyani Kolajen HL5

Kyani Fit20 Kolajen Protein Tozu

Dr. Portakal
Dr. Portakalhttps://drmehmetportakal.com
Ermenek’te doğdum. 1992 yılında Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldum. İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon alanında uzmanlık eğitimimi ve Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Biyokimya doktoramı tamamladım.

Yorumlar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

İlgili Yazılar

Kyani FiT 20 Nedir? Kyani FiT 20 İçeriği

Eğer aktif bir yaşam stiliniz varsa veya kendinizi bir sonraki seviyeye kararlı ve hırslı bir sporcu olarak görüyorsanız; Kyani Fit 20 sizin...

Kyani Nitro – Nitrik Oksit Faydaları

Kullanım Şekli: Verilen damlalıkla 1 ml (20 damla) ürünü dilinizin üzerine günde 3 kez uygulayın. 1 ml yaklaşık 20 damladır.

KYANİ SUNSET

90 adet yumuşak jel kapsül içeren bir şişeyle sunulur. Kullanım Bilgisi: 4-10 yaş gurubu çocukların günde 1 kapsül, 11...

Sosyal Medya

9,285FansLike
21,000FollowersFollow
2,405FollowersFollow
2,500SubscribersSubscribe

Son Yazılar

Kyani FiT 20 Nedir? Kyani FiT 20 İçeriği

Eğer aktif bir yaşam stiliniz varsa veya kendinizi bir sonraki seviyeye kararlı ve hırslı bir sporcu olarak görüyorsanız; Kyani Fit 20 sizin...

Kyani Nitro – Nitrik Oksit Faydaları

Kullanım Şekli: Verilen damlalıkla 1 ml (20 damla) ürünü dilinizin üzerine günde 3 kez uygulayın. 1 ml yaklaşık 20 damladır.

KYANİ SUNSET

90 adet yumuşak jel kapsül içeren bir şişeyle sunulur. Kullanım Bilgisi: 4-10 yaş gurubu çocukların günde 1 kapsül, 11...

KYANİ SUNRISE

Kyani Sunrise Takviye Edici Gıda ve Antioksidan Kyäni Sunrise kutusu, her biri 30 ml’lik 30 adet küçük paket içerir.

Kyani Sağlık Üçgeni – Sunrise, Sunset ve Nitro Takviyeleri

KYANI SAĞLIK ÜÇGENİ; SUNRISE, SUNSET VE NITRO TAKVİYELERİNDEN OLUŞUR Kyani Sağlık Üçgeni nasıl kullanılır ? Kyani sağlık üçgeninde hangi...