KYANİ SUNRISE

Kyani Sunrise Takviye Edici Gıda ve Antioksidan

Kyäni Sunrise kutusu, her biri 30 ml’lik 30 adet küçük paket içerir.

Kyani Sunrise Nedir ? Kyani Sunrise Kullanım Bilgisi

Kyani Sunrise

Günde 1 flakon (30 ml) sabahları almanız tavsiye edilir.

Kyani​ Sunrise, sıvı ekstraksiyon formunda içeriğindeki kırmızı ve mor meyveler gibi süper gıdalar ile benzersiz bir doğal antioksidan deposudur. İçinde vahşi Alaska yaban mersini, kurt üzümü, üzüm suyu, ahududu, nar suyu, havuç, hint dutu meyvesi (noni) özütü ile greyfurt ve üzüm çekirdeği ekstresi, üzüm kabuğu ekstraktı ve brokoli vardır. Hiçbir sentetik ya da hayvansal ürün kullanmadan bedenimizin günlük vitamin, mineral, esansiyel aminoasit ve antioksidan ihtiyacının tamamını karşılayacak şekilde şekeri alınmış sıvı ekstrakt olarak hazırlanmış bir içecektir.

Bu meyve ve sebze ekstraktını, sabah kahvaltıda içerek günlük ihtiyacınız olan B1, B2, B3, B5, B6, Biotin, Folik asit, B12, C, D3, Kalsiyum ve E vitamini, PABA, Taurine, L-Theanine, İnositol, Aloe Vera, Propolis ile 50 mg eser elementi en doğal hâliyle (meyve, sebzelerde ve diğer doğal kaynaklarda bulunduğu hâliyle) almış olursunuz. Organik kimyasal bileşenler olan vitaminler, vücudumuzdaki her türlü biyokimyasal ve fizyolojik süreci kolaylaştırır ve düzenlerler. Koruyucu madde olarak sadece en zararsız kategorisinde yer alan potasyum sorbat içerir.

Sadece 1 öğün Kyani Sunrise içtiniğinizde Neler Var ?

* 8 adet elma kadar C Vitamini

* 2.5 litre Sardalya yemiş kadar Vitamin B12

* 2.5 litre yeşil çay içmiş kadar L-Theanine

* 96 bardak Meksika Fasulyesi yemiş kadar Thiamin (Vitamin B1)

* 14 tabak İsviçre pazısı yemiş kadar D-Biotin

* 1 tabak pancar yemiş kadar İnositol

* 7 bardak yeşil bezelye yemiş kadar Riboflavin (Vitamin B2)

* 173 tabak sakız kabağı yemiş kadar Panthothenic asit (Vitamin B5)

* 46 tabak Kale yaprağı yemiş kadar Niacin (Vitamin B3)

* 61 tabak avokado yemiş kadar Vitamin B6

* 1 kâse kepek gevreği yemiş kadar Amniobenzoic asit

* 23 tabak havuç yemiş kadar Folate (Folik asit)

*300 gr Yabani Alaska Somonu yemiş kadar Taurine alınmış olunur.

THIAMIN (B1 Vitamini); Tiamin beyinde enerji üretimi için mutlak gereklidir. Tiamin eksikliğinde, mental fonksiyonlarda bozulma ve ciddi eksiklikte ise psikoz gelişir. Sinirleri korur ve beyin fonksiyonları için önemli yeri vardır. Alzheimer hastalığını önler. Belleği geliştirir. RBC (Eritrosit) üretimini uyarır. Vücudumuza aldığımız gıdaları enerjiye dönüştürür.

RIBOFLAVİN (B2 Vitamin); Riboflavinin enerji üretiminde ve glutatyon yenilenmesinde oldukça önemli bir rolü vardır. Diyetle riboflavin alımı azaldığında özefagus kanseri ile ilişkili bulunmuştur. Vücuttaki hücrelere enerji sağlar, sağlıklı kan hücre üretimini destekler, hormonları düzenler, cilt ve göz sağlığında etkilidir. Migren şiddetinde ciddi azalma sağlar.

NIACIN (B3 Vitamin); Niasin enerji metabolizması için mutlak gereklidir. Hormonların salgılanmasına yardımcı olur, sinir sisteminde fonksiyon bozukluğu, mide-bağırsak sistemi bozukluğu, ishal, zihin bulanıklığı, depresyon, ve ağır dermatit ve çeşitli cilt hastalıklarına iyi gelir, metabolizma yavaşlamasına, aşırı üşümeye, kan şekeri ayarlanmasında etkilidir. Yüksek kolestrole ciddi şeklide faydaları vardır.

PANTHOTHENIC ASİT (Vitamin B5); Sağlıklı büyüme ve gelişmeyi destekler. Stresi giderici bir vitamin olarak, depresyon ve anksiyete tedavisinde faydalıdır. Bağırsakların çalışması, safra, D vitamini ve kırmızı kan hücrelerinin yapımında rol alır. Yara iyileşmesinde etkilidir. Böbrek üstü bezlerinden salgılanan cinsiyet ve adrenalin hormonlarının salgılanmasında etkilidir.

PİRİDOKSİN (Vitamin B6); İnsan vücudunda 60’dan fazla enzimin çalışması için B6 vitaminine ihtiyaç duyulmaktadır. Hücrelerin çoğalmasında, çok önemli bir yeri olduğu için sağlıklı bir gebelik için önemli bir yeri vardır. B6 vitamini beyindeki kimyasal olaylarda da oldukça önemlidir. Hormonların ve enzimlerin salgılanmasını sağlar. Sağlıklı kalp ve kalp dolaşımını destekler. Bağışıklık ve sinir sistemini güçlendirir. Kas sağlığında ve çalışmasında etkileri çoktur. Yapılmış birçok çalışma B6 desteğinin, birçok sağlık sorununda faydası olduğu gösterilmiştir. Bunlardan bazıları astım, otizm, osteoporoz, kardiyovasküler hastalıklar, premenstrual sendrom, karpal tünel sendromu, depresyon, sabah bulantısı ve böbrek taşlarıdır.

B12 VİTAMİNİ (Metilkobalamin); B12 vitamini, beynin ve sinir sisteminin normal işlevini sürdürmesi için çok önemlidir. Ayrıca alyuvarların oluşumunda önemli bir rol oynar. DNA’nın oluşturulmasına yardımcı olur. Eksikliğinde AIDS, kalp hastalıkları, yaşlılığa bağlı mental fonksiyonlarda bozulma, astım, depresyon, diyabetik nöropati, sperm miktarı düşüklüğü, MS, çınlama, kansızlık, bağışıklık sistemi rahatsızlıkları olabilir.

VİTAMİN C (Askorbik Asit); Çoğu hayvan kendi C vitaminini üretebilirken, insanlar üretememektedir. C vitamini eksikliğinin klasik semptomları dişeti kanamaları, yara iyileşmesinde gecikme, yaygın morluklardır. C Vitamini kolejen üretimi (doku tamiri) için gereklidir. Kanser oranını azaltma, immüniteyi güçlendirme, sigara dumanı ve hava kirliliğine karşı etkili olma, yara iyileşmesini hızlandırma ve katarakt riskini azaltma olarak sayılabilir. C vitamini anti-oksidan ve immün sistemi üçlendirici özelliği herkes tarafından bilinir.

BİOTİN (B7 vitamini); Biotin, aminoasit ve yağların oluşumuna ve yapısına katılır. Çocukların büyüme ve gelişimi için çok etkilidir. Biotin olmadığı zaman, insanın metabolizması ciddi şekilde bozulur. Biotin bağırsaklarda bakteriler tarafından üretilir. Biotin; saç, tırnak ve cilt yapısında bol bulunan keratin proteinin yapımında kullanılır. Biotin, tırnakların kuvvetli, saçların sağlıklı olmasını sağlar. Ayrıca, seboreik dermatid ve diyabet tedavisinde yardımcıdır. Biotin eksikliğinde erişkinlerde, deride kuruma ve pullanma, bulantı, iştahsızlık ve yağ bezlerinde artış gözükür. Altı aydan küçüklerde ise seboroik dermatid, saç dökülmesi görülür.

TAURINE; Taurin yararları arasında, kalbin sağlıklı kalmasına yardımcı olma, antioksidan olarak çalışma, kolestrol ve kan basıncını düzenleme, laktik asiti düzenleyerek yorgunluğu azaltma, sporcuların kaslarını daha iyi performans sunması için uyarma gibi faydaları bulunmaktadır.

L-THEANINE; Teanin çayda bulunan bir amino asittir. Vücuttaki ve beyindeki stresi azaltır. Güçlü bir antioksidan olarak görev yapar. Bağışıklık sistemini korur. Kan akışını hızlandırır. L- teaninin kan basıncı ve hipertansiyonu azaltmaktan tümör büyümesini azaltmaya ve nöron ölümünü önlemeye kadar sayısız sağlık etkisine sahip olduğu kanıtlanmıştır. Bunların yanı sıra, L-teaninin sakinleştirici etkisi de bulunmaktadır. Çalışmalar L-teaninin beyin fonksiyonlarını etkilediğini göstermiştir. Beyinde dopamin, serotonin seviyelerini etkilediği saptanmıştır. Yapılan çalışmalar, L-teaninin öğrenme yeteneği ve hafızaya etkili olduğunu göstermektedir.

İNOSİTOL; İnositol, DNA için gereklidir. Vücudunuzda hücre zarlarının önemli bir bileşeni olarak yapısal bir rol oynar. Sinir iletimini destekler. Hücrelerin büyüyüp çoğalması için hayatidir. Araştırmalar, inositolün zihinsel sağlık ve panik bozukluğu, depresyon, bipolar bozukluk, polikistik over sendromu, metabolik sendrom ve diyabet gibi metabolik rahatsızlıkları olan kişilere yardımcı olabileceğini gösteriyor. Çalışmalarda inositolün üreme çağındaki kadınlar üzerine yumurta kalitesi, polikistik over sendromu ve gebelik üzerinde olumlu etkileri bulunduğu gözlenmiştir.

Dr. Portakal
Dr. Portakalhttps://drmehmetportakal.com
Ermenek’te doğdum. 1992 yılında Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldum. İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon alanında uzmanlık eğitimimi ve Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Biyokimya doktoramı tamamladım.

Yorumlar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

İlgili Yazılar

Şiir Gibidir Benim Memleketim; Ermenek

Her insan aşıktır biraz doğduğu, yaşadığı topraklara. Ama Ermenek’te toprak aşıktır insanına. O yüzdendir bilinen bilinmeyen tüm güzellikleri cennetvari cömertlikle insana sunması....

Huzurlu Bağırsak İksiri

Huzursuz Bağırsak Sendromu (HBS) sadece bağırsak hareketleriyle ilgili sorunları değil, aynı zamanda karın ağrısı, şişkinlik ve gaz içeren karmaşık bir durumdur. Tedavinin amacı...

FİBROMİYALJİ RİSK TESTİ

Fibromiyalji rahatsızlığından (Kas Romatizması) şüphe edenler veya bu hastalığı olanlar, hastalık şiddetlerini belirlemek amacı ile bazı soru ve cevapların bulunduğu bir anket formunu doldurmaları...

Sosyal Medya

9,288FansLike
21,000FollowersFollow
2,446FollowersFollow
2,500SubscribersSubscribe

Son Yazılar

Şiir Gibidir Benim Memleketim; Ermenek

Her insan aşıktır biraz doğduğu, yaşadığı topraklara. Ama Ermenek’te toprak aşıktır insanına. O yüzdendir bilinen bilinmeyen tüm güzellikleri cennetvari cömertlikle insana sunması....

Huzurlu Bağırsak İksiri

Huzursuz Bağırsak Sendromu (HBS) sadece bağırsak hareketleriyle ilgili sorunları değil, aynı zamanda karın ağrısı, şişkinlik ve gaz içeren karmaşık bir durumdur. Tedavinin amacı...

FİBROMİYALJİ RİSK TESTİ

Fibromiyalji rahatsızlığından (Kas Romatizması) şüphe edenler veya bu hastalığı olanlar, hastalık şiddetlerini belirlemek amacı ile bazı soru ve cevapların bulunduğu bir anket formunu doldurmaları...

Huzursuz Bağırsak Nasıl Tedavi Edilir.

Sağlıklı bağırsakların temeli; sağlıklı bir flora ve sağlıklı beslenmedir. Bağırsaklarımız sağlıklı ise biz de sağlıklıyız demektir. Bu amaçla basamak basamak şöyle bir yol izleyebiliriz; 1....

HACAMAT (ISLAK KUPA TERAPİSİ)

Hacamat Nedir? Hacamat yani Kupa Terapisi’nin bir çeşidi olan Islak Kupa Terapisi; antik bir alternatif tıp tedavisidir. Uygulanacak...